Sport

Video / Martinez-Politano, Interi fiton ndeshjen e tretë radhazi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 29/09/18 |
mapo.al

Interi i Luçiano Spaletit vijon serinë e rezultateve pozitive në kampionat teksa ka mposhtur Kaljarin me rezultatin 2-0. Lautaro Martinez dhe Politano shënuan golin e parë me fanellën zikaltër duke siguruar fitoren e tretë radhazi në Serinë A.


Spaleti preferoi ta linte ne stol kapitenin Ikardi në këtë sfidë, për të qenë i freskën në ndeshjen e Champions-it ndaj PSV. Vendin e tij e zuri Martinez, i cili e shpërbleu më së miri këtë shans.


Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0, ndërsa në të dytën zikaltërit hipotekuan gjithçka. Kaljari provoi të shënonte me Desenën, por goli u anulua nga VAR për prekje të topit me dorë.Pas fitores së sotme, Interi u ngjit në kuotën e 13 pikëve, duke u renditur përkohësisht në vendin e 4-t. Sfidën e radhës skuadra nga Milano do ta luajë në transfertë ndaj SPAL.


 

1CLOSE
CLOSE
Pas