Kronika

Zyrtare / Policia konfirmon 8 viktimat, ja dy familjet e përfshira në sherr
               Publikuar në : 18:56 - 10/08/18 |
mapo.al

Policia e Shtetit ka dhënë informacioni paraprak rreth masakrës që ndodhi sot në Resulaj të Selenicë.


 

Selenicë, Vlorë Informacion paraprak

Më datë 10.08.2018, në fshatin Resulaj, Selenicë, shtetasi Ridvan Zykaj, 24 vjeç, për motive ende të paqarta ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj. Autori pas krimit është larguar ku forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas