Kryesore

Zyrtare/ Kamza zgjedh trajnerin e ri, është ish-kampioni i Botës me Italinë
               Publikuar në : 17:26 - 31/05/18 |
mapo.al

Do të jetë ish-kampioni i Botës, Pietro Vierkovud, trajneri i ri që do të drejtojë Kamzën në sezonin e ardhshëm.


59-vjeçari do të zëvendësojë Juljan Ahmataj të larguar në fund të sezonit.

Lajmin për arritjen e akordit me teknikun italian e ka bërë publik vetë klubi i Kamzës, në një postim në faqen zyrtare.

“Pas takimit të sotëm me trajnerin Pietro Vierkovud, ish-kampioni i Botës mori përkrahjen e Kryetarit të Bashkisë, Xhelal Mziu, dhe presidentit Naim Qarri për projektin e Kamzës në Kategorinë Superiore”,- shkruhej në postimin e Kamzës.

 


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas