Kryesore

Zyrtare/ Ja kush janë deputetët e opozitës që do të merren me vettingun në politikë
               Publikuar në : 13:57 - 10/09/18 |
mapo.al

Partia Demokratike zyrtarizoi sot katër shtyllat e paltformës së saj politike, duke ngritur për pasojë edhe katër grupe pune deputetësh, ku përfshihet edhe LSI.  Por kush janë deputetët që do të merren me platformën e ardhshme politike të opozitës përfshi edhe vettingun në politikë?


 

  1. Për dekriminalizimin e plotë përmes vettingut të politikanëve të lidhur me krimin, PD ka vendosur deputetët sa më poshtë:

Ervin Salianji

Oerd Bylykbashi

Rudina Hajdari

Isuf Çela

Xhemal Gjunkshi

Klevis Balliu

LSI

Petrit Vasili

Klajda Gjosha

Kejdi Mehmetaj

Endrit Brahimllari

 

  1. Çlirimi i drejtësisë nga kapja politike

 

Enkelejd Alibeaj

Gent Strazimiri

Flamur Noka

Aldo Bumçi

Dhurata Çupi

Astrit Veliaj

Lindita Metaliaj

LSI

Silva Caka

Nasip Naço

 

  1. Zgjedhje të lira të ndershme:

 

Oerd Bylykbashi

Genc Pollo

Tritan Shehu

Luan Baçi

Myslym Murrizi

Endri Hasa

Lorenc Luka

Izmira Ulqinaku

Anton Frrokaj

LSI

Luan Rama

Nora Malaj

Floida Kërpaçi

Vangjel Tavo

 

  1. Çlirimi i ekonomisë nga monopolet, nga oligarkët dhe nga korrupsioni qeveritar,

 

Edmond Spaho

Grida Duma

Florian Mima

Jorida Tabaku

Albana Vokshi

Bardh Spahia

Halim Kosova

Orjola Pampuri

Agron Shehaj

Nadire Meçorapaj

Luçiano Boçi

Valentina Duka

Hekuran Hoxhalli

Fatbardha Kadiu

LSI

Perparim Spahiu

Viktor Tusha

Edmond Panariti

Edmond Haxhinasto

Agron Çela

Lefter Koka

Shezai Rrokaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas