Kryesore, Rajoni

Zjarri në Athinë, rëndohet situata: 24 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Më shumë se 100 banesa dhe dhjetëra makina janë djegur si pasojë e zjarrit që përfshiu zonën periferike të Athinës, në vendin e quajtur Kineta.


Qindra forca zjarrfikëse u hodhën në luftë me flakët, por era e fortë dhe temperaturat e larta në zonë, vështirësojnë ndjeshëm punën e tyre.

Bilanci është rënduar dhe momentalisht raportohet për 24 të vdekur dhe rreth 88 të tjerë janë të plagosur, ku shumë prej të cilëve në gjendje të rëndë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas