Kronika

Zjarret në Greqi/ Babai në kërkim të vajzave binjake, ja ku i pa për herë të fundit
               Publikuar në : 09:38 - 25/07/18 |
mapo.al

Ndonëse numri i viktimave nga zjarret në rajonin e Atikës në Athinë ka shkuar në 76, tragjedia bëhet edhe më e rëndë me personat e zhdukur të cilët mendohet se janë dhjetëra-qindra.


Historia e një babai që po përjeton një dramë të vërtetë me dy vajzat e tij të zhdukura ka marrë vëmendjen e gjithë opinionit publik në Greqi.

Yannis Filipopoulos rrëfeu në një nga kanalet televizive greke se nuk po gjen asgjëkundi dy vajzat e tij 9-vjecare dhe bëri apel për ndihmë.

Ai tha se i ka parë vajzat e tij ne TV të jenë shpëtuar nga një anije në Rafinë, por nuk po gjen asnjë gjurmë të tyre. Babai i dy vajzave tha se ka kërkuar edhe në spitale dhe në morgun Goudy, por pa rezultat.


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas