Kronika

Zjarr tek kullat binjake në Tiranë, policia sqaron ngjarjen: Ja çfarë ndodhi…
               Publikuar në : 13:11 - 20/08/18 |
mapo.al

Një shtëllungë tymi nga kati i fundit i Kullave binjake në Tiranë ka alarmuar banorët e saj të përditshëm. Zjarri ka rënë mesditën e sotme rreth orës 12:40 tek dy kullat binjake të vendosura në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë.


Ndonëse fillimisht u dyshua flakët kishin përfshirë zyrën e avokatit të njohur Maks Haxhia, Policia deklaron se zjarri ka rënë në një kabinë elektrike.

Zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe zjarri është shuar brenda pak minutash.

Informacion Paraprak

Më datë 20.08.2018, rreth orës 12:40, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në kabinën elektrike të një qendre tregtare ka dalje tymi dhe dyshohet për rënie zjarri.

Në vendgjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Zjarrfikësja, po punohet për konstatimin e zjarrit dhe fikjen e tij.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas