Kronika

Zjarr në një masiv pyjor në Pukë

Një sipërfaqe pyjore është përfshirën nga flakët e zjarrit në fshatin Dush të rrethit të Pukës, ndërsa paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.


Grupet e emergjencave të bashkisë dhe zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vendngjarje ku kanë nisur punën për të shuar flakët.

Më parë ka qenë edhe një zjarr në fshatin Hoten në qarkun Shkodër, ku është fikur nga zjarrfikëset.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas