Kronika, Kryesore

Zjarr i qëllimshmen në pyllin e Semanit? Dalin raportet e para: Ja sa hektarë me pisha janë djegur

Një zjarr masiv ka rënë sot në pyllin e Semanit. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet, për zjarrin, por mësohet se 4 zjarrfikëse janë nisur në vendngjarje.


Zjarri është i përmasave të mëdha dhe ka përfshirë një pjesë të pyllit të Semanit.

Sipas informacioneve mësohet se në vendngjarje ka shkuar dhe Prefekti i Fieri, dhe sipas hetimeve paraprake dyshohet për një zjarr vënie të qëllimshme.

Ndërkohë që zjarrfikëset janë ende në luftë me flakët, bëhet me dije se deri tani janë djegur 2 hektarë me pisha.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas