Kronika, Kryesore

Zjarr i përmasave të mëdha në pyllin e Semanit, 4 zjarrfikëse drejt vendngjarjes

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e Semanit në Fier para pak minutash.

“BalkanWeb” mëson se zjarri ka përfshirë një hapësirë të konsiderueshme të pyllit me pisha, ndërsa drejt vendngjarjes janë nisur 4 makina zjarrfikëse për neutralizimin e flakëve.Gjithashtu mësohet drejt vendngjarjes është nisur edhe prefekti i qarkut Fier. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e zjarrit.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas