Sport

Zgjidhen kokat e grupeve, ja ku vendosen të mëdhenjtë e Europës


               Publikuar në : 18:34 - 30/08/18 |
mapo.al

Po hidhet në Monako, shorti për fazën e grupeve të Champions League, për edicionin 2018-2019. Të katra vazot janë plotësuar, secila me nga 8 ekipe, dhe tashmë të do të plotësohen edhe 8 grupet, me nga katër ekipe secila.


champions

RREGULLORJA – Ashtu si çdo sezon, rregullorja e shortit të Ligës së Kampioneve është po e njëjta. Ajo nuk do të lejojë që në grupe të përplasen dy skuadra nga i njëjti shtet, edhe pse të ndara në katër vazo. Në të parën janë 6 kampionate e Ligave më të mëdha të Europës, plus Reali i Madridit, kampion në fuqi i turneut dhe fituesja e Ligës së Europës, ndërsa në tre vazot e tjera skuadrat janë të rreshtuara sipas renditjes së UEFA-s që kanë deri në ditën e hedhjes së shortit.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas