Kryesore, Politika

Zbuloi plagjaturat, dorëhiqet zv.ministri i Arsimit, Muka

Pasi zbuloi plagjaturën në doktoraturë të ish-zv.ministrit të Arsimit, Ervin Demo, i cili u larguar nga detyra me dorëheqje, edhe ‘zbuluesi’ Taulant Muka duket se e ka mbajtur vetëm pak ditë postin e zv.ministrit të Arsimit.

Taulant Muka, mësohet se ka dhënë dorëheqjen nga ky post, vetëm 2 javë pasi u emërua.Dorëheqja i është dorëzuar sot ministres Lindita Nikolla.

Nuk dihen arsyet e largimit, por Muka u emërua në detyrë nga vetë kryeministri Rama, pasi zbuloi plagjaturat e disa profesorëve dhe të ish-zv.ministrit të Arsimit Demo, të cilit i zurti edhe vendin.

PasPara

1 koment

  1. Cfare jane keto kalamanlleqe(?!) Muka eshte nje femije i shkolluar, pa asnje pervoje drejtimi te cfaredo niveli. Si gjithmone, kjo eshte pjese’e mrekullise’ shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas