Teknologji

Zbulohet sekreti i lumturisë


               Publikuar në : 14:49 - 26/03/18 |
mapo.al

Kemi dëgjuar shpesh që teknologjia na bën dëm, por nuk e mendojnë kështu shkencëtarët norvegjezë.


Sipas tyre, sekreti i lumturisë është të përdorësh internetin çdo ditë. Të jesh “online”, thonë ata, të ndihmon që të kursesh kohën, të lidhesh më shpejt me miqtë dhe të gjesh informacione të shumta që ndihmojnë në një vendimmarrje më të mirë.

Gjithashtu, ata mendojnë se interneti bën që të kalojë më shpejt kriza e moshës së mesme.

Dr. Fulvio Castellacci dhe Henrik Schwabe, në Universitetin e Oslos, vëzhguan mbi 100 000 europianë në studimin e tyre për të dalë në një përfundim të tillë./TCH


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas