ShowBiz

Zbulohen detaje nga varrimi i Aretha Franklin


               Publikuar në : 19:50 - 18/08/18 |
mapo.al

Dy ditë më parë ylli i muzikës Soul, Aretha Franklin u nda nga jeta në moshën 76-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.


Burime pranë familjarëve të këngëtares bëjnë me dije se ceremonia funerale do të mbahet në datën 31 gusht në qytetin e saj të lindjes.

Sipas burimeve të pranishëm do të jenë vetëm familjarët dhe miqtë e ngushtë të këngëtares.

Dalja e fundit publike e Franklin ka qenë në muajin nëntor në eventin e bamirësisë së Elton John me qëllime bamirësie.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas