Kryesore

Zbulohen 5 rregullat: Kush do e realizojë vetingun e politikanëve
               Publikuar në : 20:32 - 17/09/18 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një video të shpërndarë në Twitter, ka treguar se cilat janë 5 rregullat që duhen për realizimin e vetingut në politkë.


Në këto 5 rregulla përfishen:

 

 

1. Vetingun e politikanëve NUK do ta bëjë politika, NUK do ta bëjë Kuvendi.

2. Struktura e vetingut do të përbëhet nga PROFESIONISTË TË PAVARUR nga politika.

3. Vetingu i politikanëve do të ketë MBIKQYRJE NDËRKOMBËTARE.

4. Vetingu i politikanëve do të jetë krejtësisht I PAVARUR nga ai i drejtësisë.

5. Vetingu i politikanëve do të jetë I THJESHTË dhe TRANSPARENT si dekriminalizimi, që nxori nga Kuvendi dhe zyrat e shtetit 333 persona me të kaluar kriminale.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas