Kryesore

Zbrazja e Shqipërisë: Mbyllen 16 shkolla në Fier në nisje të vitit shkollor


               Publikuar në : 13:08 - 04/09/18 |
mapo.al

Shqipëria po zbrazet me shpejtësi.


Si pasojë e emigrimit të famijeve jashtë shtetit është reduktuar numri i nxënësve në shkollat e Roskovecit dhe Fierit.

Kështu në nisjen e këtij viti shkollor 16 shkolla pritet të mbyllen pasi nuk ka nxënës.

Sipas Yllka Becit, drejtoresha e arsimit në Fier, parashikohet bashkimi i shkollave.

Ajo thotë se çdo ditë ka reduktim të numrit të nxënësve.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas