Aktualitet, Kryesore

Zbardhet historia: Ja e vërteta e rrëmbimit të gazetares së RTSH

Një lajm për rrëmbimin e një gazetareje të Radio Televizionit Shqiptar ka bërë xhiron e medieve mesditën e sotme.


Policia e Kosovës ka reaguar pas raportimeve të disa mediave se dje në Prishtinë është rrëmbyer një gazetare.

E kontaktuar nga Syri.net, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se raportimet nuk qëndrojnë dhe se dyshimet kanë qenë të bazuara në faktin se makina e gazetares në fjalë ka qenë afër një vajze tjetër, e cila dyshohet se është rrëmbyer.

“S’ka të bëjë me të fare, ka qenë një rrëmbim, një vajzë, kanë ardhur e kanë marrë, por ajo lidhet vetëm pse ka qenë një makinë e saj afër kemi dyshuar se mos është e saj, mirëpo nuk ka të bëjë fare me gazetaren në fjalë”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas