Kryesore

‘Bëmë baba të të ngjaj…’/ Zaho nën gjurmët e të atit, Kryeministri Rama publikon krijimet në rrjetet sociale

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 02/08/18 |
mapo.al

Pas një viti plot aktivitete politike, kryeministri Edi Rama po shijon pushimet në bregdet. Çdo ditë të pushimeve kreu i qeverisë i shoqëron me ndonjë video apo foto të hedhur në story-n e Instagram-it të tij.


Sot Rama ka postuar një video ku shfaqen disa vizatime që janë vendosur në tryezën e tij, e në sfond duket deti.


Vizatimet mund të jenë bërë nga djali i tij i vogël Zaho që mesa duket talentin e paska trashëguar nga i ati.


Mes skicave janë një qenush, nje djalë me syze dhe mbreti i deteve “Triton” i filmit të animuar për fëmijë Ariel.


Dje Rama ndau me ndjekësit e tij foto nga një libër, ku lexohej një shprehje e veçuar nga David Ogilvy  “Idetë e mëdha vijnë nga e pandërgjegjshmja. Por, e pandërgjegjshmja juaj duhet të jetë informuar mirë ose ideja jotë nuk do të ketë kuptim”.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas