Bota

Zaev shkon në Kosovë pa zhurmë, mysafir në shtëpinë e Haradinajt


               Publikuar në : 21:56 - 09/05/18 |
mapo.al

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev bashkë me bashkëshorten e tij, Zoricën sot ka qëndruar për një vizitë në Kosovë.
Vizita e Zaev nuk ka qenë zyrtare, ai është takuar vetëm me kryeministrin Ramush Haradinaj në shtëpinë e këtij të fundit.


“Bashkë me Aniten, mirëpritëm në shtëpinë tonë mikun dhe homologun tim maqedon, Zoran Zaev, me bashkëshorten e tij, Zorica, me dëshirën që miqësia jonë të reflektojë në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe popujve tanë”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas