Kryesore

Zaev nxjerr sekretin, batuta e Ramës me Macron do t’ju shkrijë së qeshuri


               Publikuar në : 20:44 - 19/05/18 |
mapo.al

Kryeministri Zoran Zaev në samitin e BE-së ka rrëfyer një prapaskenë të panjohur mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit të Francës Macron.


Zaev ka zbuluar një bisedë mes Ramës dhe Macronit në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë.

Makron i tha Ramës: Përse doni aq shumë në BE, kur ende as ne nuk jemi rregulluar për t’ju pranuar edhe juve.

Rama: Po ja që duam, sikur që të gjithë duan të martohen, dhe që më pas mund të bëhen pishman…

Mos Rama është bërë pishman për martesën me Lindën?

Sigurisht që kjo është vetëm një batutë të cilën Rama e ka përdorur për të “magjepsur” Presidentin e Francës.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas