Aktualitet

Xhon Alite, shqiptari që tmerronte mafian italiane vjen në Tiranë
               Publikuar në : 20:06 - 14/06/18 |
mapo.al

Ish-mafiozi me origjinë shqiptare, Xhon Alite, tashmë i penduar dhe bashkëpunëtor me FBI nga e cila mbrohet, ka ardhur në Tiranë për prezantimin e librave të tij dhe dokumentarit  “The perfect Gangster”. Dokumentari, i cili pasqyron jetën e tij është realizuar nga Andi Deliani.


I veshur me kostum të errët dhe syze të zeza, i shoqëruar nda dy djemtë e tij, raporton Klan.

Xhon Alite biri i një emigranti shqiptar, ish mafioz tashmë i penduar në lidhje me familjen e famshëm të krimit Gambino në vitet ’80- ’90, Pasi vizitoi Prishtinën, vizitoi dhe Tiranën për prezantimin e librit të tij dhe shfaqjes së dokumentarit “The perfect Gangster”.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas