Kryesore

Xhelal Mziu sfidon hapur Gent Strazimirin, shihni çfarë bën në Kamëz


               Publikuar në : 21:09 - 04/04/18 |
mapo.al

Një ditë pas përplasjes së djeshme me Gent Strazimirin në takimin mes deputetëve dhe kryetarëve të degëve të PD në Tiranë, kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka mbledhur strukturat për të organizuar protestën e nesërme.


Përmes një postimi në Facebook, Mziu ka publikuar fotot e këtij takimi dhe ka shkruar se “strukturat e PD Kamëz, të angazhuara maksimalisht, si gjithnjë në mbështetje të revoltës popullore”.

Raportohet se gjatë diskutimeve për pjesëmarrjen e protestuesve këto ditë para Drejtorisë së Policisë, por edhe në protestat që do të zhvillohen të enjten, Mziu nuk ka qenë dakord me udhëzimet e deputetit Strazimiri, për ndarjen e protestuesve në Vorë dhe Kamëz. Strazimiri ka shprehur kritika për pjesëmarrjen e demokratëve të Kamzës.

Konflikti ka degraduar deri në përplasje fizike. Sherri ka vijuar edhe jashtë selisë së PD-së.

 

<
>
29683766_1022165974610182_2629576533292041081_n 30123985_1022165944610185_3957247275477067167_n


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Aresyeja e vertete se perse plasi grushti mes Meziut dhe Stazimirit eshte qarte e bukur te cna.al. Nuk eshte pjesmmarrja be mitingje.Lufte brenda llojit( pd) dhe nga e njejta zone( Dibra)

    Përgjigju &amp;darr;
CLOSE
CLOSE
Pas