Kryesore

Xhelal Mziu sfidon hapur Gent Strazimirin, shihni çfarë bën në Kamëz

Një ditë pas përplasjes së djeshme me Gent Strazimirin në takimin mes deputetëve dhe kryetarëve të degëve të PD në Tiranë, kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka mbledhur strukturat për të organizuar protestën e nesërme.


Përmes një postimi në Facebook, Mziu ka publikuar fotot e këtij takimi dhe ka shkruar se “strukturat e PD Kamëz, të angazhuara maksimalisht, si gjithnjë në mbështetje të revoltës popullore”.

Raportohet se gjatë diskutimeve për pjesëmarrjen e protestuesve këto ditë para Drejtorisë së Policisë, por edhe në protestat që do të zhvillohen të enjten, Mziu nuk ka qenë dakord me udhëzimet e deputetit Strazimiri, për ndarjen e protestuesve në Vorë dhe Kamëz. Strazimiri ka shprehur kritika për pjesëmarrjen e demokratëve të Kamzës.

Konflikti ka degraduar deri në përplasje fizike. Sherri ka vijuar edhe jashtë selisë së PD-së.

 

<
>
29683766_1022165974610182_2629576533292041081_n 30123985_1022165944610185_3957247275477067167_n
PasPara

1 koment

  1. Aresyeja e vertete se perse plasi grushti mes Meziut dhe Stazimirit eshte qarte e bukur te cna.al. Nuk eshte pjesmmarrja be mitingje.Lufte brenda llojit( pd) dhe nga e njejta zone( Dibra)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas