Kryesore

“Xhelal Mziu nuk i ka paguar dritat”
               Publikuar në : 10:22 - 27/11/14 |
mapo.al

xhelal mziuXhelal Mziu ka 11 milionë lekë të vjetra për të paguar për energjinë e konsumuar.


Akuza ka ardhur nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në seancën e sotme të parlamentit.

“Xhelal Mziu është një ndër debitorët më të mëdhenj të dritave në Shqipëri dhe i është bashkuar protestës së PD-së pasi ka 11 milionë lekë për të paguar për energjinë që ka konsumuar dhe ka vite që nuk e paguan”, ka thënë Balla.

Sipas Ballës në protestë ishte e gjithë Bashkia Kamëz pasi nuk duan të paguajnë dritat për të cilat i detyrohen shtetit shqiptar 4 miliardë lekë të vjetra.

Deputeti Erjon Braçe i është përgjigjur Ballës duke e pyetur: “Përse nuk e arrestoni”.

 KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Duhet ta konfirmoje edhe tauballa,, luften kunder kundershtarit politik; gjithmone duke rrejte! Me kete i tregon besnikeri te plote rrenarrames deri sa ky te jete maje kalit. Sapo te bie edveri – shqelmin ne fyt do ti vere, duke u perulur para shefit te rradhes…

    Përgjigju ↓
Pas