Sport

“Xhaka po luan pa tru, po vazhdoj kështu shpejt do të përfundojë në sot”


               Publikuar në : 19:50 - 24/08/18 |
mapo.al

Ish-lojtari i Arsenalit, Rei Parlur, ka thënë se Granit Xhaka nuk po luan ashtu si duhet me londinezët.


Ai ka thënë se nëse Xhaka vazhdon të luajë kështu, atëherë dita që ai të jetë në pankinë nuk do të jetë larg.

“Xhaka vazhdimisht e humbet topin dhe madje shumë në këtë sistemin e ri, pasi luan më shumë me mbrojtjen.

Ai ka nevojë që të lëvizë edhe më shumë”, ka thënë ish- mesfushori i Arsenalit.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas