Kryesore

Xhafaj flet për familjen dhe nënën: Jemi të goditur shpirtërisht, sot vëllai im do të vuajë një dënim që…

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp.


 Pjesë nga deklarata:

 

Si minsitër i Brendshëm, si i akuzuar për lidhje me trafikun e drogës me vëllain tim, qytetarët kanë të drejtë që të mësojnë se kush është minsitri që i drejton.

Kjo më detyron që të bëj shpejgimin, që më takon.

Lidhur me cështje e dënimit të vëllain tim, sic është e njohur ka marrë një dënim penal në Itali. Unë kam bërë deklarata të ndryshme në vite dhe kam sqaruar, por në interes të po e them dhe një herë. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2002.

Agron Xhafaj nuk do të bënte asnjë ditë burg, nëse do të bënte njohjen e vendimit penal në Shqipëri sipas ligjit shqiptar.

Unë kam bërë çfarë unë kam pasur në dorë , që ai të kthehej në një qytetar të përgjegjshëm. Nuk i ka kërkuar asnjë, për t’i krijuar favore për asnjë çast.

Unë dhe familja ime jemi të goditur shpirtërisht, pasi sot një Agron do të vuajë një dënim për një Agron të 16 vite më parë.

PasPara

1 koment

  1. mos se na turperove-po nenat qe nuk kan femijet e vet e qe u burgosen duke shitur e trafikuar kanabisin e tahirit e te rames,kokainen e greromit e te olsit qe me mijera jan burgjeve qfare te bejn.ti nuk e dorzove 5 vite deri sa u kapet me presh ne dor.shif shif si enveri edhe te mbajm dhimbje per nji trafikant droge qe dhe vllaun ka kryetrafikant.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas