Kryesore

Vuçiç nuk i bindet urdhrit të qeverisë së Kosovës, niset për në Banjë


               Publikuar në : 10:30 - 09/09/18 |
mapo.al

Pavarësisht ndalesës nga Qeveria e Kosovës dhe bllokadës së veteranëve të UÇK-së, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, është nisur drejt fshatit Banjë të Drenicës, raportojnë mediat serbe, transmeton “Zeri.info”.


Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, e mori vendim për anulimin e vizitës së presidentit serbe, Aleksandër Vuçiq, pas protestave të qytetarëve.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas