Aktualitet

Vuçiç: Do të bëjmë çmos për të shmangur konfliktet në Ballkan
               Publikuar në : 14:13 - 13/04/18 |
mapo.al

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sot në Berlin para takimit me kancelaren Angela Merkel se Gjermania është partneri më i rëndësishëm për Serbinë.


Ai tha se vendi i tij do të bëjë çmos për të shmangur çdo lloj konflikti në Ballkan.

Vuçiq theksoi se “Serbia është e përkushtuar ndaj paqes dhe stabilitetit dhe se çdo lloj konflikti në Ballkan do t’i kthejë vendet dhe kombet tona në 100 vitet e fundit”./Klan Kosova


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas