Aktualitet

Vuçiç: Do të bëjmë çmos për të shmangur konfliktet në Ballkan

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sot në Berlin para takimit me kancelaren Angela Merkel se Gjermania është partneri më i rëndësishëm për Serbinë.

Ai tha se vendi i tij do të bëjë çmos për të shmangur çdo lloj konflikti në Ballkan.Vuçiq theksoi se “Serbia është e përkushtuar ndaj paqes dhe stabilitetit dhe se çdo lloj konflikti në Ballkan do t’i kthejë vendet dhe kombet tona në 100 vitet e fundit”./Klan Kosova

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas