Kryesore

Vuani nga lëkuara e thatë? Ja sekreti që duhet të dini


               Publikuar në : 13:26 - 17/08/18 |
mapo.al

Lëkura e thatë dhe e irrituar është një ndër shqetësimet më të mëdha që na ndodhin gjatë stinës së verës.


Për të pasur një lëkurë sa më të shëndetshme është e rëndësishme që jut ë përdorni mjetë të ndyshme natyrale që ju vjen në ndihmë.

Ujë të vakët po, të nxehtë jo

Dushi gjithmonë ju bënë që të ndjeheni mirë, mirëpo uji i nxehtë nuk është asnjëherë ide e mirë për lëkurën tuaj të thatë, sipas dermatologëve. Problemi është se dushi i nxehtë largon nga trupi juaj yndyrën natyrale të nevojshme, dhe ju keni nevojë për atë që të mbani trupin mjaftueshëm të lagësht.

Gjithashtu rekomandohen dushe të shkurta dhe me ujë të vakët, nëse keni probleme të mëdha me lëkurë të thatë mos qëndroni në dush më shumë se 5-10 minuta./VP


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas