Kryesore, Rajoni

Vritet barbarisht ‘mbreti’ i huliganizmit kroat… ishte tmerri i tifozerisë serbe

Është ekzekutuar në mënyrë makabre simboli i huliganizmit kroat, Ante Firiç, 27 vjeç.

Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, ai është goditur në një autostradë nga tre makina njëherësh, një “Hundai”, një “Citroen” dhe një “Opel”, ku në fund u shtyp dhe me rrota.Firc njihen si një nga huliganët më të frikshëm të Splitit dhe që shkaktoi kaos në derbin midis “Crvena Zvezda”-s dhe “Partizanit” të Beogradit vitin e kaluar, ku më pas u denua me gjashtë muaj burg dhe ndalim 5 vjet për të hyrë në territorin serb.

<
>
auto_auto_305203_ante-firic-156-veciti-derbi-tuca-grobara01-beta-branislav-bozic_ls15398073351539855543 auto_auto_Ante_Firic15398072221539855546 ante-640x330 Ante-Firić ante-firic-649x365 ante-firic-nezgoda-e1539779770236 huligan1200px

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas