Kryesore

Vrau kolegun në zyrë, Prokuroria e Prishtinës nxjerr pistat e para    


               Publikuar në : 11:47 - 04/09/18 |
mapo.al

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet për vrasjen e punëtorit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI) që ka ndodhur sot në mëngjes në ndërtesën e këtij institucioni, raporton “Zëri”.


Vrasja e punëtorit të AKI-së sipas prokurorit të  Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Ibrahim Berisha është bërë nga kolegu i tij.

Prokuroria ka konfirmuar për “Zëri” se rasti ka ndodhur sot në mëngjes.

“Aty ka ndodhur një vrasje, janë në fazën e hetimeve. Personi i cili ishte plagosur ka vdekur, të dy edhe i dyshuari edhe viktima janë punëtor të AKI-së”, është shprehur Berisha.

Sipas tij, i dyshuari është arrestuar dhe motivet e kësaj vrasje ende nuk dihen.

“Rasti ka ndodhur sot në mëngjes, por saktësisht nuk e dimë. I dyshuari është arrestuar dhe tash jemi në fazën e hetimeve, motivet ende nuk dihen”, ka thënë prokurori Berisha për “Zërin”.

 

 

 

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas