Kronika, Kryesore

Vrasjet në Shkodër, 4 të arrestuar, bllokohen 4 makina të blinduara të familjeve Lici dhe Bajri

Katër persona janë arrestuar nga policia e qytetit verior pas kontrolleve ditën e sotme në lagjet Kiras dhe Dobraç. Personat e arrestuar janë të dyshuar si të përfshirë në krimet e fundit, ndërsa janë sekuestruar makina të blinduara, celularë dhe fishekë.


Policia shqiptare ka nisur në qytetin e Shkodrës një operacion të gjërë, edhe me ndihmën e forcave speciale, për zbulimin dhe kapjen e grupeve kriminale, që dyshohet se janë autorë të disa ngjarjeve të rënda, të ndodhura gjatë tre muajve të fundit, dhe që kanë tronditur rendin dhe sigurinë në këtë zonë.

Sakaq, aksioni vijon ende nëpër lagjet problematike të qytetit të Shkodrës.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas