Rajoni

Vrasja në Gjakovë, ambasadori amerikan: Tragjike që nëna dhe e bija nuk ishin të mbrojtura

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:25 - 09/08/18 |
mapo.al

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, ku ish bashkëshorti qëlloi për vdekje me armë, 40 vjecaren Valbona Nrecaj dhe vajzën e saj 9 vjeçe ka sjell edhe reagimin e ambasadorin amerikan Greg Delawie. Në një postim në twitter, Delawie shkruan se ndjehet i trishtuar dhe i zemëruar me vrasjen e dyfishtë, ndërsa thekson se është tragjike se si nëna dhe bija nuk ishin të mbrojtura.


“I trishtuar dhe i zemëruar thellësisht nga vrasja e nënës dhe të bijës në Gjakovë. Është tragjike se ato nuk ishin të mbrojtura. Programi ynë ‘Sundimi i Ligjit’ është duke punuar me policinë, prokurorët, gjyqtarët për tu siguruar që ankesat për dhunë në familje të marrin vëmendje të menjëhershme”, ka shkruar Delawie në një postim në Twitter.Ndërkohë seanca e sotme gjyqësore, ku Pjetër Nrecaj do të njihej me masën e sigurisë është ndërprerë për shkak të gjendjes së tij shëndetësore. Inspektoriati Policor i Kosovës ka nisur hetimet ndaj policëve që kanë qenë në detyrë ditën kur u vra 40-vjeçarja, Valbona Marku – Nrecaj, si dhe vajza e saj 9 vjeçe .(BW)Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas