Kronika, Kryesore

Akuzat e PD ‘prangosin’ ish-kreun e OSHEE

dine aliajKa rënë në pranga ish-drejtori i OSHEE-së së Lushnjes, Dine Aliaj. Ai akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike dhe u denoncua nga Partia Demokratike, 3 ditë më parë.

Dine Aliaj, ishte shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Komisariatin e Lushnjes, ndërsa gjatë natës i është komunikuar akuza e vjedhjes së energjisë elektrike dhe shpërdorimi i detyrës. Krimi ekonomik ka ngritur akuzat ndaj Aliajt, për vjedhjen e energjise elektrike të një lokali që ndodhet në pronësi të tij në Divjakë.Arrestimi i tij është bërë pas dy shoqërime në komisariat, por që në rastin e parë ishte lënë i lirë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas