Kronika

Vlorë: Nuk i jep përparësi këmbësorit, aksidenton një shtetase
               Publikuar në : 11:31 - 14/08/18 |
mapo.al

Nuk i jep përparësi këmbësorit, aksidenton një shtetase


Sipas policisë Besmir M., nuk i ka dhënë përparësi këmbësorit, dhe për pasojë ka aksidentuar një shtetase. Por gjatë shoqërimit në komisariat 30-vjeçari ka kundërshtuar punonjëst e policisë.

“Ky shtetas në lagjen “1 Maji”, në vendin e quajtur degëzimi i rrugës Mis Durhan, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka shkelur rregullat e qarkullimit rrugor duke aksidentuar shtetasen A.M., 47 vjeçe, aktualisht jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë së forcave të posacme gjatë kryerjes së detyrës, për ta ndaluar dhe shoqëruar në ambjentet e DVP Vlorë.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, dhe “Prishja e qetësisë publike””.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas