Kronika

Vlorë/ Del ekspertiza psikike për vrasësin e 8 personave në Selenicë, Ritvan Zykaj…
               Publikuar në : 13:03 - 27/08/18 |
mapo.al

Autori i masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj, që vrau tetë anëtarë të fisit të tij rezulton të jetë pa asnjë problem mendore.


Në këtë konkluzion kanë arritur mjekët pasi autori i prangosur tashmë i është nënshtruar ekspertizës psikike dhe kontrolleve te detaujra mjeksore.

Mjekët thonë se i riu nuk është kuruar ndonjëherë dhe nuk rezulton të këtë as kartelë për ndonjë semundje psikike çka e bënë edhe më të rëndë siatuatn e tij pas krimit makabër ku u meri jeten 8 kushenrinjë të tij.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas