KMR

Vjedh kursimet e gjyshit për të bërë operacion gjoksin e të dashurës
               Publikuar në : 13:36 - 06/06/18 |
mapo.al

Gjoksi i të dashurës së një djali duket se është më i rëndësishëm se ndjenjat e gjyshit të tij.


Një 34-vjecar ka vjedhur kursimet e gjyshit për të paguar operacionin plastik të së dashurisë, pushimet dhe rrobat.

Luke Quatrini nga Uellsi jugor është akuzuar se ka marrë 500 paund nga 92-vjecari për operacionin e Emma Hodges.

Në gjykatë u njoftua se janë zhdukur 3 mijë paund nga kursimet e pensionistit, para që përdorte për faturat dhe nevojat personale.

Këto ngjarje kanë ndodhur për 10 muaj pasi Luke shkoi të jetonte me gjyshin për ta mbrojtur pasi në 2012 pati një zjarr në shtëpinë e tij.

Prokurori i tha gjykatës se krimet kanë ndodhur në 10 muaj pasi Quatrini u zhvendos në shtëpinë e gjyshit të tij në Neëport në vitin 2012 pas një zjarri në shtëpinë e tij.

Ende vijojnë hetimet për zbardhjen e cështjes.

 


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas