Aktualitet

Vizita e senatorit, ja si e kujton Ambasada amerikane ardhjen e John McCain në Shqipëri


               Publikuar në : 12:44 - 27/08/18 |
mapo.al

Dy ditë më parë u nda nga jeta senatori amerikan, dy herë kandidat për Shtëpinë e Bardhë, John McCain.


Sot ambasada amerikane në Tiranë teksa jep një mesazh ngushëllimi, kujton mes fotosh vizitën e senatorit në Shqipëri.

“Përcjellim ngushëllimet tona më të thella për ndarjen nga jeta të Senatorit të Shteteve të Bashkuara John McCain, i cili ia përkushtoi jetën e tij shërbimit ndaj vendit tonë, nga Marina e Shteteve të Bashkuara deri në Kongres.

Ishte nder për ne të mirëprisnim Senatorin McCain në Shqipëri, kur në prill të 2017 ai vuri theksin në rëndësinë e marrëdhënieve të forta midis SHBA dhe Shqipërisë”,- shkruan ambasada.

<
>
auto_mcain_31535363442 auto_mcain1535363439 auto_mcain_21535363432

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas