Kryesore

Vizë në SHBA? Ambasada: Ja ku bazohemi për vendimin


               Publikuar në : 10:32 - 16/08/18 |
mapo.al

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të interesuarit për vizë turistike në SHBA.


Përmes një postimi në Facebook, ambasada thotë se të interesuarit duhet të tregohen të kujdesshëm rreth procedurave dhe se nuk kërkohet garanci financiare për të fituar vizën.

“Vendimet tona bazohen tek intervista, ndaj ejani të përgatitur për t’iu përgjigjur disa pyetjeve dhe lërini dokumentet në shtëpi!”– njofton ambasada.

Postimi i plotë i ambasadës amerikane në Tiranë:

Nuk keni nevojë për garanci financiare ose dokumente të tjera në mbështje të aplikimit tuaj për vizë turistike për në Shtetet e Bashkuara. Vendimet tona bazohen tek intervista, ndaj ejani të përgatitur për t’iu përgjigjur disa pyetjeve dhe lërini dokumentet në shtëpi!


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas