Auto

Vidhen makinat e filmit James Bond


               Publikuar në : 15:56 - 12/12/14 |
mapo.al

makina 007-2Nëntë makina luksoze të projektuara për të xhirimin e filmit të ri James Bond, u vodhën nga një hangar të Roverit në qytetin gjerman të Dusseldorfit.


Siç shkruan “The Guardian”, hajdutët e pesë “Range Rover Sport”, dhe të katër limuzina luksoze, janë të panjohur.

Për t’u habitur se kriminelët kanë lënë modelin Aston Martin DB10.

Makina këto ditë do të transferohen në qytetin austriak të Tirolit ku së shpejti do të fillojnë xhirimet për vazhdimin e 24 të serisë së filmave të James Bondit.

Automjetet e vjedhura janë projektuar posaçërisht për të qenë në gjendje të përballojmë skena në film. Vlera totale e tyre është rreth 800,000 euro.

Vjedhja e automjeteve mund të vonojë fillimin e xhirimeve, i cili përveç Tirolit do xhirohet edhe në Londër, Romë, Meksikë dhe Marok.

Vidhen makinat luksoze për filmin e ri të 007 (FOTO)CLOSE
CLOSE
Pas