Sport

Video / Zvicra gjen golin e barazimit. Shaqiri protagonist

               Publikuar në : 21:16 - 17/06/18 |
mapo.al

Po luhet në “Rostov Arena” sfida e parë e Gurpit E mes Brazilit dhe Zvicrës. Skuadra e Tites vjen në këtë sfidë me formacionin më të mirë të mundshëm. Kutinjo-Nejmar-Zhezhus është tredhëmbëshi i frikshëm i “seleçaos” që do të kërkojë fitoren në sfidën e sotme.


Nga ana tjetër, trajneri i Zvicrës, i përgjigjet brazilianëve më 4 shqiptarë në formacion. Behrami, Xhemaili, Xhaka dhe Shaqiri do e nisin ndeshjen si titullarë dhe do kërkojnë të marrin maksimumin nga ky takim. Brazili dhe Zvicra janë përballur 3 herë në total me njëra tjetrën, 1 herë kanë fituar helvetikën, 1 herë brazilianët dhe një sfidë është mbyllur në barazim 2-2.

 

50′ GOOOL Zvicra. Pas një harkimi të Shaqirit nga këndi, Zuber ka goditur bukur me kokë duke tundur rrjetën. 

 

20′ GOOOL Brazili. Kutinjo kalon në avantazh “seleçaot” me një predhë nga jashtë zonës, topi u ndal në trekëndësh. 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas