Kryesore

Video/ Zjarri në anijen greke me 875 persona, dyshohet se ishn edhe 200 shqiptarë në bord


               Publikuar në : 08:44 - 29/08/18 |
mapo.al

Një anije me pasagjerë është përfshirë nga flakët në Greqi. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, kur anija me 875 persona në bord sapo kishte lënë portin e Pireut me destinacion Chania në Kretë.


Siç raportojnë mediat në Greqi, në anije ishin 141 anëtarë ekuipazhi dhe pjesa tjetër pasagjerë.

Flakët kanë nisur në një zonë në garazhin e tragetit, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit

Zyrtarë të rojes bregdetare thanë se nuk pati njoftime për persona të lënduar.

Ndërkohë nbehte e ditur nga burime mediatikle se qe thonë se në anije kishte edhe rreth 200 shqiptarë.Autoritet kanë nisur një hetim për zbardhjen e rrethanave të zjarrit në traget.

<
>
Επιβάτες του πλοίου «Ελευθέριος Βενιζέλος» εξέρχονται από την πλαϊνή πόρτα του πλοίου Τετάρτη 29 Αυγούστου 2017. Στην Ακτή Ξαβερίου έχει καταπλεύσει το πλοίο Ελευθέριος Βενιζέλος, μετά τη φωτιά που εκδηλώθηκε τα μεσάνυχτα στο γκαράζ του, από αδιευκρίνιστη αιτία, ενώ βρισκόταν με 875 επιβάτες 8 ναυτικά μίλια ανοικτά της νησίδας του Αγ. Γεωργίου. Η αποβίβαση των επιβατών γίνεται ομαλά ενώ καπνός εξακολουθεί να βγαίνει από το γκαράζ του πλοίου ΑΠΕ ΜΠΕ/ΑΠΕ ΜΠΕ/Βιβή Μ
anija-greke (1) anija-greke-1 anija-greke-2 anija-greke-4 ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ» anija-greke-6 ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ» ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ» Fire on the Eleftherios Venizelos ferry Fire on the Eleftherios Venizelos ferry auto_anije1535524013 auto_download1535523827 auto_katastroma01-mesa1535524044 auto_plioelevenizelos1535524016 auto_w011535523836 auto_w041535523833 auto_w051535523826

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas