Sport

Video / Xhaka feston kthimin në kombëtaren shqiptare me karton të kuq

Taulant Xhaka duket se e kishte lënë pas dëmtimin dhe ishte rikthyer në formën e tij më të mirë me Bazelin, duke fituar edhe vendin në kombëtare.

Gjithsesi, në takimin që po luhet momentalisht mes Bazelit dhe Thunit, Xhaka ka marrë karton të kuq, duke lënë skuadrën e tij me një futbollist më pak në minutën e 45+1’.Xhaka feston kështu rikthimin në kombëtare në një mënyrë aspak pozitive, edhe pse kartoni i kuq mund të konsiderohej disi i tepruar nga gjyqtari kryesor.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas