Video / Xhaka feston kthimin në kombëtaren shqiptare me karton të kuq

Sport               Publikuar në : 18:02 - 02/09/18 |
enton palushi

Taulant Xhaka duket se e kishte lënë pas dëmtimin dhe ishte rikthyer në formën e tij më të mirë me Bazelin, duke fituar edhe vendin në kombëtare.


Gjithsesi, në takimin që po luhet momentalisht mes Bazelit dhe Thunit, Xhaka ka marrë karton të kuq, duke lënë skuadrën e tij me një futbollist më pak në minutën e 45+1’.

Xhaka feston kështu rikthimin në kombëtare në një mënyrë aspak pozitive, edhe pse kartoni i kuq mund të konsiderohej disi i tepruar nga gjyqtari kryesor.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas