KMR

Video/ Vullkani në Hawaii, Llava ‘përpin’ gjithçka… edhe makinat
               Publikuar në : 16:38 - 08/05/18 |
mapo.al

Pamje të filmuara nga droni por edhe në tokë shfaqin llavën e cila ngadalë është duke lëvizur drejt rrugëve të Havait, ku pas një shpërthimi të fuqishëm të vullkanit i tërë vendi është përfshirë nga zjarri.


Vullkani Kilauea në Havai tashmë ka shkatërruar 35 shtëpi dhe ndërtesa, nderkohe 1700 banorë janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre për shkaqe sigurie, pasi llava lëshon një gaz toksik që mund t’ua rrezikoje jetën

Llava e kuqe ka “përpirë” shtëpi, pemë, vetura si dhe rrugë – duke bërë që gjithçka që i del përpara të bëhet shkrumb e hi.


<
>
4-18 7. 8-7 10-2 11-4 12-3 4BF3EE1A00000578-5701229-image-a-4_1525730041297 5-15 (1) 5-15 6-11


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas