Aktualitet

Video/ Vrau 7000 shpërndarës droge, presidenti i Filipineve tregohet i butë, puth në buzë Live punonjësen

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka marrë kritika të shumta pasi puthi një punonjëse filipinase gjatë një eventi live.

Duterte ishte duke folur përpara një turme njerëzish në Korenë e Jugut, kur ai thirri dy vajza në skenë dhe njërën prej tyre e bindi atë që ta puthte.

Të pranishmit në skenë u entuziasmuan duke duartrokitur, kryesisht punëtorët filipinas.

Veprimi i Presidentit filipinas u konsiderua si një “shfaqje e neveritshme e një presidenti paragjykues ndaj grave”.

Nuk është hera e parë që Duterte është akuzuar për sjellje të papërshtatshme ndaj grave.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas