Politika

Video/ Vokshi: Veliaj mashtron për zjarret në çerdhe, është në shërbim të…


               Publikuar në : 15:01 - 25/08/18 |
mapo.al

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka reaguar ndaj qëndrimit të kreut të Bashkisë Erion Veliaj dhe prononcimit të tij pas zjarreve në dy çerdhe të kryeqytetit.


Veliaj nuk ka urdhëruar asnjë kontroll sigurie në çerdhet e kryeqyteteit, tha deputetja demokrate dhe se nuk ka ndërtuar asnjë çerdhe të re.

Veliaj është vënë në shërbim të pastrimit të parave të pista.

Veliaj genjen, çerdhja ëstë pa roje dhe ai është përgjegjësi kryesor për zjarret në Çerdhe.

Deklerata e plotë

© SYRI.net


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas