KMR

Video/ Vajza e vogël bie nga kati i 6, fqinji hero e ‘shpëton’ me jastëk


               Publikuar në : 19:47 - 26/06/18 |
mapo.al

Një vajzë shtatëvjeçare u shpëtua në mënyrë dramatike pasi u rrëzua nga shtëpia e saj të hënën herët në mëngjes.


Vajza u rrëzua midis boshllëqeve të një rafti metalik nga shtëpia e saj e lartë në rrethin Xiasha të Hangzhou dhe mbeti e varur në grilat e dritares së fqinjit të familjes në katin e mëposhtëm.

Fqinji mori një jastëk duke mbajtur vajzën, duke e mbajtur fort derisa erdhën zjarrfikësit.

Videoja tregon një zjarrfikës që zbret nga kati i shtatë deri në katin e pestë për të arritur vajzën e bllokuar.

Dy kamionë zjarri dhe 14 zjarrfikës u alarmuan në vendngjarje në orën 6:04 pas marrjes së raportit.

Pas 10 minutash, zjarrfikësi ngriti me shpejtësi vajzën në banesën e fqinjëve.

Vajza e vogël është e padëmtuar dhe është në gjendje të qëndrueshme.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas