Bota

Video/ Uragani “Florence” vjen frikshëm në Karolinën e Veriut

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:06 - 14/09/18 |
mapo.al

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin lindor të Shteteve të Bashkuara. Ekipe shpëtimi ka ende në zonat e parashikuara të trajektores së tij.


Raportohet se sasia e ujit sa vjen e rritet prej dallgëve të larta…Qendra Kombëtare e Uraganëve njoftoi se lumi Neuse pranë qytetit ka regjistruar më shumë se 3 metra rritje të nivelit të tij, duke shkaktuar përmbytje të zonave përreth. Zyrtarë lokalë kishin paralajmëruar njerëzit “të ngjiteshin në katet më të larta të godinave të banimit”, edhe pse u kanë siguruar atyre se do të shkojnë t’i ndihmojnë për çdo rast…


Nderkohe, Daily Mail sjell video dhe foto nga uragani “Florence” ne Karolinen e Veriut


Etiketa: , ,

Pas