KMR

Video / Tornadoja që vjen nga deti shkatërron çdo gjë që i del përpara

Një tornado e ngjashme me një tunel ka goditur një pjesë të Floridas, duke krijuar shkatërrime, ndërsa erërat e forta u rritën duke goditur qytetin e Fort Walton Beach të dielën.


Shërbimi Kombëtar i Motit të SHBA-së mori raporte të shumta të stuhive që prekin zonën.

Në mediat sociale u publikua pamje të pabesueshme të goditjes së tornados që erdhi nëpër det.

Tornadoja ka udhëtuar nga Okaloosa dhe drejt qytetit Santa Rosa Island. Okaloosa County ishte në mesin e goditjeve më të rënda nga stuhia, sipas Northwest Florida Daily News.

 

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas