Bota

Video/ Të shtëna me armë zjarri në një qendër tregtare


               Publikuar në : 08:32 - 31/08/18 |
mapo.al

Disa të shtëna me armë zjarri janë raportuar në një qendër tregtare në Toronto.


Siç raportojnë mediat vendase, qendra ‘Yorkdale’ u evakuua nga policia. Dëshmitarët kanë përshkruar ngjarjen si të frikshme duke krijuar një gjendje kaotike, por policia nuk raportoi për viktima.

Policia i bëri thirrje njerëzve të shmangin zonën dhe thonë se po kërkojnë për disa persona të dyshuar.

Nga hetimet e para mësohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes dy grupeve rivale.

Autoritetet thanë se, “Në një moment, një nga individët nga një prej grupeve qëlloi me armë zjarri të paktën dy herë”

Një person në Tëitter tha: “Aktualisht i mbyllur në tualetin tim të dyqaneve me klientët sepse ka të shtënë në qendër.” Ndërsa një tjetër tha se ata ishin evakuuar pasi u dëgjuan” të shtëna me armë zjarri”.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas