Aktualitet

Video/ Stuhia e rërës rrethon Arizonën, mbyllen aeroportet


               Publikuar në : 10:40 - 04/08/18 |
mapo.al

Nuk është apokalips kjo që shihni në ekran, por një stuhi masive pluhuri dhe rërë që ka kaluar përmes Arizonës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Stuhia e cila nuk është e pazakonte për zonës e Feniks u shoqërua me erëra të forta duke shkaktuar zero shikueshmëri në rruge. Qytetarët ishin njoftuar paraprakisht për këtë stuhi duke bërë që të shmangin udhëtimet me makinë.

Gjithashtu edhe linjat e fluturimeve i kishin shtyrë udhëtimet deri në përfundim të këtij fenomeni. Autoritetet njoftuan se fatmirësisht nuk u shkaktuan viktima por disa dëme të vogla të cilat janë të riparueshme. Kujtojmë se në muajin tetor të një viti me parë një person humbi jetën si pasojë e një stuhie të ngjashme.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas